حضور شرکت ‌های ایرانی در نمایشگاه جیتکس نسبت به پارسال ارزان‌ می شود

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم ‌افزار خبر داد

پاویون جمهوری اسلامی ایران علیرغم افزایش نرخ ارز با ارائه تسهیلاتی با کیفیت سال ‌های قبل برگزار خواهد شد.

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌ افزار به چند سوال مهم درباره چرایی حضور پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس پاسخ داد و گفت:

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم ‌افزار ایران، محمدرضا طلایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم ‌افزار ایران از برگزاری پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین نمایشگاه جیتکس دوبی در مهرماه سال جاری خبر داد.

وی گفت: این اتحادیه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی و سایر تشکل‌های ICT اتاق بازرگانی ایران و با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق صادرات، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فدراسیون فاوای ایران و با اجرای شرکت همایش گستران ایماژ به عنوان نماینده رسمى جیتکس در ایران، برای چهارمین سال متوالی پاویون جمهوری اسلامی ایران را در بزرگترین رویداد آسیا و شمال آفریقا برگزار می کند.

طلایی افزود: در سال گذشته پاویون جمهوری اسلامی ایران برای معرفی توانمندی ‌های تولیدی و صادراتی فعالان صنعت فاوای ایران در این نمایشگاه برگزار شده و امسال نیز علیرغم افزایش نرخ ارز با ارائه تسهیلاتی با کیفیت سال ‌های قبل برگزار خواهد شد. با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه های غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می شود که با توجه به جدیت اتاق بازرگانی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت برای حمایت امیدواریم حضور در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته اندکی ارزان ‌تر تمام شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم ‌افزار ایران با اشاره به شرکت‌ های حاضر در پاویون، گفت: ۱۰ شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ موسسه فرهنگی دیجیتال با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و ۴ شرکت فناورانه تحت عنوان پاویون جمهوری اسلامی ایران در این رویداد مهم فناوری منطقه حضور خواهند داشت.

طلایی در پاسخ به این سوال که برخی می ‌پرسند چرا پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس حضور دارد، گفت: جیتکس بزرگترین رویداد فناوری منطقه در آسیا و شمال آفریقا است و ۴۷۰۰ شرکت از ۱۰۰ کشور جهان در آن حضور دارند. این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ هزار بازدید کننده تخصصی از ۱۴۰ کشور دارد در نتیجه محل مناسبی برای معرفی پتانسیل های صنعت ICT  ایران در خارج از کشور است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم ‌افزار ایران درباره اینکه برخی می‌ پرسند چرا حضور شرکت‌ های ایرانی در نمایشگاه جیتکس به صورت پاویون انجام می‌ شود و شرکتها برای حضور مستقل حمایت نمی ‌شوند؟ گفت: اگر شرکتی بتواند مستقل در نمایشگاه شرکت کند بسیار مناسب است اما حضور در قالب پاویون نیز مزایایی دارد از جمله اینکه وجود پاویون ایران در این نمایشگاه نشان از فعال بودن صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این حوزه است و جنبه برندسازی دارد. همچنین حضور شرکت ‌ها زیر چتر یک پاویون باعث کاهش هزینه‌ های حضور در نمایشگاه های تخصصی می ‌شود.

وی گفت: نمایشگاه های تخصصی و اختصاصی ایران که در برخی کشورها برگزار می‌ شود درصورتی که بلند مدت و در یک دوره زمانی ۵ ساله انجام شود، اقدام مناسبی است اما هدف از حضور در سبیت، GSM و جیتکس این است که این نمایشگاه‌ طی سال‌ها بازدیدکنندگانی جذب کرده و در یک جایگاه مناسبی قرار گرفته‌اند که قصد استفاده از این پتانسیل را داریم. می خواهیم با کمترین هزینه در کشور دیگری حضور پیدا کنیم و هزینه های بازاریابی وتبلیغات را برای شرکت ها کاهش دهیم. برنامه حضور در نمایشگاه های تخصصی در بازارهای صادراتی کشورهای هدف باید بلند مدت باشد نه اینکه یک بار در کشور عراق و یک بار در افغانستان حضور پیدا کنیم و برنامه بلندمدتی نداشته باشیم  چرا که در غیر اینصورت فقط سرمایه ها را هدر داده ایم و عملا برنامه بلند مدت بازاریابی نداشته ایم.

طلایی افزود: در ۳ سال گذشته به صورت مستمر در کنار پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار ایران نیز در روز سوم نمایشگاه برگزار شده که امسال نیز برگزار می‌ شود و از شرکت‌ های خارجی نیز برای شرکت در این همایش دعوت خواهد شد تا امکان ملاقات های رو در رو نیز برای شرکت های ایرانی فراهم شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌ افزار گفت: تمرکز نمایشگاه امسال بر هوش مصنوعی و شهرسازی هوشمند است تا نشان دهد چگونه صنایع مختلف می‌ توانند از صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استفاده کنند. نمایشگاه های معتبر فاوا از جمله جیتکس در سطح جهان می توانند به صاحبان صنایع مختلف جهت کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و افزایش کیفیت محصولات کمک کنند.

سى و هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه درمرکز تجارت جهانی شهر دوبی در کشور امارات متحده عربی در موضوعات کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناوری حوزه‌ های اینترنت اشیاء، شهر هوشمند، هوش مصنوعی، هواپیماهای بدون سرنشین، سخت‌افزار، نرم‌ افزار، نرم‌ افزار تلفن همراه، بازی‌ های رایانه‌ای، لپ‌تاپ و تبلت، گوشى تلفن همراه، زیر ساخت و شبکه‌ هاى ارتباطى، تکنولوژی صوتی و سایرخدمات اینترنتی برگزار می ‌شود.

علاقه مندان برای حضور در پاویون ایران و هیات تجاری و بازاریابی جیتکس ۲۰۱۸ می ‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام با مراجعه به سایت irgitex.com و یا تماس با شماره‌ ۸۸۱۷۵۸۱۹ اقدام کنند.

 

خواندن 211 دفعه
برچسب‌ها

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا