اصولی مهم برای داشتن دیجیتال مارکتینگ موفق

دنیای دیجیتال همراه با تغییرات جهانی اقتصاد، در حال تحول دائمی است.

بنابراین برای داشتن دیجیتال مارکتینگ موفق، نیاز به یک استراتژی دیجیتال انعطاف پذیر برای تحلیل روندهای پیش رو می باشد. برای یک دیجیتال مارکتینگ موفق، این قانون طلایی را به خاطر داشته باشید که مردم دیگر علاقه ای به استفاده از محصولات یا خدمات ندارند. آنها اکنون به دنبال سرمایه گذاری در بخشی هستند که بتوانند نسخه بهتری از خودشان ارائه دهند. شرکت هایی مانند اپل این موضوع را به خوبی درک کرده اند و از آن به عنوان بخش اصلی استراتژی های تبلیغاتی خود استفاده می کنند.

اپل پایه وفاداری را از حامیان خود کسب کرده و آنها مشتاقانه منتظر محصولات جدید اپل هستند. چرا؟ زیرا مشتریان اطمینان دارند که محصولات اپل به آنها کمک می کند تا نسخه ای بهتر و کارآمدتر از خودشان باشند. این استراتژی کاملاً مناسب برای شرکت است: بخش اعظمی از تبلیغات آنها توسط مخاطبان هدف خودشان انجام می شود ، که در محافل شخصی خود به تبلیغ کنندگانی برای برند تبدیل شده اند. طبق آمار ، 92٪ از مصرف کنندگان به توصیه های خود از دوستان و خانواده اعتماد می کنند. بنابراین اولین استراتژی کلیدی در ایجاد یک دیجیتال مارکتینگ موفق که باید مورد توجه قرار گیرد این است: اجازه دهید مخاطبان هدف شما، برای شما بازاریابی کنند. در مورد اپل، برخی از استراتژی های آزمایش شده و موثر، توصیفات مثبت از طریق مشتریان است. شما نیز می توانید بعد از اینکه مشتریان فرصتی برای استفاده از کالا یا خدمات شما داشتند، به آنها بگویید محصول یا خدمات خریداری شده از شما را بررسی کنند و نظر خود را با شما در میان بگذارند. شما می توانید این بررسی را در وب سایت خود منتشر کنید. نظر مساعد مشتری های شما، تبلیغی مثبت و موثر در جذب مشتری های جدید است. صادق باشید و نظرات منفی را هم ارائه دهید و  از این نظرات منفی جهت رشد کسب و کار خود استفاده کنید.

استفاده از مشتریان برای تبلیغ مستقیم، به معنای این نیست که تاثیر افراد تأثیرگذار را فراموش کنید. در طی چند سال گذشته، به ویژه در بازاریابی دیجیتال، تاثیر اینفلوئنسرها روند روبه رشدی داشته است. باید برای دیجیتال مارکتینگ موفق از اینفلوئنسرهایی استفاده کنید که دانش لازم را داشته باشند وگرنه روند منفی را به همراه خواهد داشت.

استراتژی دیگر برای یک دیجیتال مارکتینگ موفق، تمرکز بر این واقعیت است که هوش مصنوعی در تمام حوزه های دنیای دیجیتال به سمت ترند می رود و شرکت هایی که روی آن سرمایه گذاری می کنند ، احتمالاً از یک مدل بازاریابی کارآمدتر و مؤثر تر استفاده می کنند. رباتهای چت می توانند تعداد درخواست­ها، شکایات و یا اظهار نظرهایی که به آنها پاسخ داده شده ، به طرز چشمگیری افزایش دهند و این نوع مشارکت مشتری در ایجاد حضوری پررنگ و آنلاین برای رونق کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ موفق بسیار حیاتی است. در جایی که امکان پاسخگویی دستی به هر درخواستی از نظر انسانی امکان پذیر نباشد ، یک سیستم هوش مصنوعی خوب می تواند این مشکل را دور بزند. در پایان لازم به ذکر است که استراتژی برندسازی را در سال 2020 نباید فراموش کنید. برندسازی، مشتریان و کارمندان وفاداری را به همراه دارد و کمک زیادی به افزایش سوددهی شما می کند.

همانطور که در ابتدای این مقاله عنوان کردیم دنیای دیجیتال با سرعتی بالا در حال تغییر و تحول است. شما باید به عنوان صاحب کسب و کار، خود را برای کسب دانش و مهارت های دیجیتال مارکتیگ آماده کنید و به سمت تصمیمات بزرگ گام بر دارید.

خواندن 48 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا