(29 رای‌ها)

10 راهکار برای پیمودن پله­ های ترقی در مسیر شغلی


آیا به این باور رسیده­اید که در جایگاه حرفه­ای کنونی تان محبوس شده اید؟ آیا به کسب درآمد بیشتر می­اندیشید؟ پس وقت آن رسیده که رویکردی جدید را در پیش گیرید و برنامه­ ریزی استراتژیک مناسبی برای مسیر شغلی­تان تدوین کنید. با مهرارقام همراه باشید تا شما را با 10 راهکار برای پیمودن پله های ترقی در مسیر شغلی آشنا کنیم.

 

(31 رای‌ها)

بسیاری از کارآفرینان، در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود، اشتباهات متعددی را در زمینه های مالی مرتکب میشوند، که به آسانی میتواند موفقیت آتی آنها را به چالش بکشاند، با مهر ارقام همراه باشید تا به شما توصیه هایی برای پیشگیری از این اشتباهات آشنا کنیم.

(15 رای‌ها)

آیا به راستی، یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود؟ با مهرارقام همراه باشید تا به شما نشان دهیم چرا پاسخ این پرسش بله است. نتایج یک پژوهش بسیار جالب ثابت کرده است که دوندگان ماراتون مدیرعامل های بهتری هستند. اینکه یک شرکت کسب و کار بزرگ را به خوبی اداره کنید، درست مثل دویدن در یک مسابقه ماراتون است: هردو به سخت کوشی، تعهد، اخلاقیات کاری و استراتژی نیاز دارند.
پژوهش اخیری که در شبکه پژوهش های علوم اجتماعی (the social research network) متنشر شده است، حاکی از آنست که رابطه مثبتی میان تناسب اندام مدیرعامل و ارزش های سازمانی و حتی ارزش سهام سازمان، وجود دارد.

چرا یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود


پژوهشگران با بررسی عوامل مختلفی که به عنوان زیرمجموعه ای از فاکتورهای سنجش تناسب اندام مدیرعامل در نظر گرفته میشود، برای مثال، اینکه در عرض یک سال، یک ماراتون را به طور موفقیت آمیز، طی کند، (مثلا زمان های مشخصی را در طول هفته با قدم های سریع بپیماید و هر هفته بدون وقفه این حرکت را تکرار کند. ) به نتایج جالبی در این زمینه رسیده اند. آنها با استفاده از داده هایی که از سال 2001 تا 2011 درباره مدیرعامل های 1500 شرکت گردآوری شده بود، و همچنین مقایسه سهم بازار هر شرکت، در همان بازه زمانی دریافتند شرکت هایی که توسط مدیرانی با تناسب اندام بالاتر اداره می شدند، حداقل 5 درصد ارزشمندتر از آنهایی بودند که توسط مدیرعامل های بدون تناسب اندام اداره می شدند. نکته جالب تر اینکه، از زمان این مدیرعامل ها به بعد نیز عملکرد شرکت ها بسیار بهبود یافته بود.چرا یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود
این پژوهش، همچنین نشان داد که دوندگان ماراتون با تناسب اندام بهتر، مدیران اجرائی و مدیرعامل های بهتری خواهند بود. طبق یافته های این پژوهش از آنجایی که مدیران عامل و مدیران اجرائی، در معرض استرس بسیاری قرار میگیرند، هنگامی که ورزش های استقامتی مثل ماراتون را انجام میدهند آمادگی بیشتری برای تحمل استرس خواهند داشت. مدیرانی که بیش از 55 سال دارند، و همچنین اشخاصی که در موقعیت های شغلی بسیار بالایی فعالیت میکنند_که ریسک برکنار شدن را افزایش میدهد_ و مدیران عاملی که حجم کاری بسیار بالایی دارند مانند آنهایی که همزمان مدیرعامل چند برند و شرکت هستند، گروه هایی هستند که در معرض استرس بسیار شدیدی قرار گرفته و حضور یک شخص دارای تناسب اندام و ورزشکار در این منصب ها، 8 تا 10 درصد رشد سودآوری و ارزش سهام شرکت را به دنبال خواهد داشت.
اگرچه، یافته های پژوهش فوق بدین معنا نیست که مدیرعاملانی که ورزش های استقامتی مثل دوی ماراتون را در برنامه شخصی خود دارند ویژگی های مثبت تری در زمینه های کاری از خودشان نشان میدهند و یا در کار خود حرفه ای تر هستند اما پژوهشگران به یکسری از نکات اشاره کردند که اهمیت ورزشکار بودن مدیران را به خوبی نشان میدهد. تناسب اندام و ورزش استرس را میکاهد، قوه تشخیص در کار را افزایش داده و باعث بهبود بهره وری و عملکرد میشود.
سخن آخر این که دفعه بعدی که خواستید وارد یک شرکت شوید و یا روی آن سرمایه گذاری کنید، بررسی کنید که مدیرعامل آن چقدر ویژگی ها و روحیه ورزشکارانه دارد.
مهرارقام رایانه بعنوان شرکتی فعال در زمینه توسعه کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت، در راستای افزایش دانش فنی و عمومی فعالان اقتصادی ایران مقالات متعددی را در زمینه های گوناگون مورد نیاز اقشار مختلف تجار، بازرگانان، صاحبان صنایع و علاقمندان منتشر خواهد کرد. با مهرارقام همراه باشید.

سازمان یاد گیرنده

(9 رای‌ها)

سازمان یاد گیرنده


عبارت سازمان یاد گیرنده اولین بار توسط پیتر سنگه در سال 1990ایجاد شد. براساس بیان پیتر سنگه، سازمان یادگیرنده سازمانی است که یادگیری را به منظور تغییر مداوم برای بقاء و برتری یافتن در شرایط سریعا متغیر محیط کسب و کار، تشویق و تسهیل می کند. 

(14 رای‌ها)

 سرمایه گذاری اینوستوپدیااینوستوپدیا –  Investopedia بزرگترین دانشنامه سرمایه گذاری و وبسایت آموزش امور مالی در جهان است که با حدود ۲۰ میلیون بازدیدکننده بصورت ماهیانه یکی از پربازدیدترین وبسایتها محسوب می‌شود.

(16 رای‌ها)

ملاقات‌های تجاری رو در رو


دلیل حضور بازرگانان، تجار، صاحبان صنایع و ارائه دهندگان خدمات در هیات‌های تجاری، جلسات تجاری و نمایشگاه‌ها برگزاری ملاقات‌های تجاری رو در رو (B2B) جهت انجام مذاکره تجاری برای معرفی محصولات و خدماتشان است.

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا