چاپ کردن این صفحه
چرا یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود؟

آیا به راستی، یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود؟ با مهرارقام همراه باشید تا به شما نشان دهیم چرا پاسخ این پرسش بله است. نتایج یک پژوهش بسیار جالب ثابت کرده است که دوندگان ماراتون مدیرعامل های بهتری هستند. اینکه یک شرکت کسب و کار بزرگ را به خوبی اداره کنید، درست مثل دویدن در یک مسابقه ماراتون است: هردو به سخت کوشی، تعهد، اخلاقیات کاری و استراتژی نیاز دارند.
پژوهش اخیری که در شبکه پژوهش های علوم اجتماعی (the social research network) متنشر شده است، حاکی از آنست که رابطه مثبتی میان تناسب اندام مدیرعامل و ارزش های سازمانی و حتی ارزش سهام سازمان، وجود دارد.

چرا یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود


پژوهشگران با بررسی عوامل مختلفی که به عنوان زیرمجموعه ای از فاکتورهای سنجش تناسب اندام مدیرعامل در نظر گرفته میشود، برای مثال، اینکه در عرض یک سال، یک ماراتون را به طور موفقیت آمیز، طی کند، (مثلا زمان های مشخصی را در طول هفته با قدم های سریع بپیماید و هر هفته بدون وقفه این حرکت را تکرار کند. ) به نتایج جالبی در این زمینه رسیده اند. آنها با استفاده از داده هایی که از سال 2001 تا 2011 درباره مدیرعامل های 1500 شرکت گردآوری شده بود، و همچنین مقایسه سهم بازار هر شرکت، در همان بازه زمانی دریافتند شرکت هایی که توسط مدیرانی با تناسب اندام بالاتر اداره می شدند، حداقل 5 درصد ارزشمندتر از آنهایی بودند که توسط مدیرعامل های بدون تناسب اندام اداره می شدند. نکته جالب تر اینکه، از زمان این مدیرعامل ها به بعد نیز عملکرد شرکت ها بسیار بهبود یافته بود.چرا یک دونده ماراتون مدیر بهتری خواهد بود
این پژوهش، همچنین نشان داد که دوندگان ماراتون با تناسب اندام بهتر، مدیران اجرائی و مدیرعامل های بهتری خواهند بود. طبق یافته های این پژوهش از آنجایی که مدیران عامل و مدیران اجرائی، در معرض استرس بسیاری قرار میگیرند، هنگامی که ورزش های استقامتی مثل ماراتون را انجام میدهند آمادگی بیشتری برای تحمل استرس خواهند داشت. مدیرانی که بیش از 55 سال دارند، و همچنین اشخاصی که در موقعیت های شغلی بسیار بالایی فعالیت میکنند_که ریسک برکنار شدن را افزایش میدهد_ و مدیران عاملی که حجم کاری بسیار بالایی دارند مانند آنهایی که همزمان مدیرعامل چند برند و شرکت هستند، گروه هایی هستند که در معرض استرس بسیار شدیدی قرار گرفته و حضور یک شخص دارای تناسب اندام و ورزشکار در این منصب ها، 8 تا 10 درصد رشد سودآوری و ارزش سهام شرکت را به دنبال خواهد داشت.
اگرچه، یافته های پژوهش فوق بدین معنا نیست که مدیرعاملانی که ورزش های استقامتی مثل دوی ماراتون را در برنامه شخصی خود دارند ویژگی های مثبت تری در زمینه های کاری از خودشان نشان میدهند و یا در کار خود حرفه ای تر هستند اما پژوهشگران به یکسری از نکات اشاره کردند که اهمیت ورزشکار بودن مدیران را به خوبی نشان میدهد. تناسب اندام و ورزش استرس را میکاهد، قوه تشخیص در کار را افزایش داده و باعث بهبود بهره وری و عملکرد میشود.
سخن آخر این که دفعه بعدی که خواستید وارد یک شرکت شوید و یا روی آن سرمایه گذاری کنید، بررسی کنید که مدیرعامل آن چقدر ویژگی ها و روحیه ورزشکارانه دارد.
مهرارقام رایانه بعنوان شرکتی فعال در زمینه توسعه کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت، در راستای افزایش دانش فنی و عمومی فعالان اقتصادی ایران مقالات متعددی را در زمینه های گوناگون مورد نیاز اقشار مختلف تجار، بازرگانان، صاحبان صنایع و علاقمندان منتشر خواهد کرد. با مهرارقام همراه باشید.

خواندن 808 دفعه