دیجیتال مارکتینگ پشتوانه‌ای برای کسب و کارهای کوچک

دیجیتال مارکتینگ پشتوانه‌ای برای کسب و کارهای کوچک

به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک که روزانه با مسئولیتهای فراوانی ازجمله رسیدگی به امور جاری، امور مالی و‌ فروش سر و کار دارید، لازم است بمنظور پیشبرد اهدافتان، زمانی مناسب را در راستای فعالیتهای روزانه به بازاریابی اختصاص دهید .


برای صاحبان کسب و کارهای کوچک ، با توجه به شرایط و امکانات خاص و محدود آنها، بسیار مهم است که تلاشهای بازاریابی‌ در محلی به انجام برسد که با کمترین هزینه، بیشترین بازدهی را داشته باشد.
به همین منظور در دنیای فناورانه امروزی ، در صورتی که برنامه ریزی دقیق و چشم اندازی مناسب داشته باشید، فضای دیجیتال محلی مناسب برای تمرکز فعالیتهای بازاریابی‌تان جهت دستیابی به بهترین نتایج در زمینه کاری شما خواهد بود.
توجه داشته باشید که شما می توانید تلاش‌تان را بر روی چند بخش مهم و کلیدی این فضا که توانایی ایجاد مزیت نسبی برای کسب و کار کوچکتان در کنار رقبای بزرگ را داراست ، متمرکز کنید. تجربه چندین ساله شرکت مهرارقام رایانه بعنوان یکی از فعالین در زمینه فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای کوچک برای رشد و ارتقای آنها در کنار رقبایشان دارای اولویت بالائی می باشد.
با توجه به اینکه کاربران اینترنت در هر ساعتی از روز به تلفن همراه خود دسترسی دارند و کارهای اینترنتی خود را بیشتر با موبایل خود انجام می دهند، پیشنهادات ما برای استفاده از دنیای دیجیتال در جهت بهبود و رشد کسب و کارتان بر این مبنا به روش های ساده و کاربردی زیر به شما ارائه خواهد شد.

 

- طراحی سایت ریسپانسیو

اولین و نخستین قدم ، طراحی وبسایتی سازگار یا با قابلیت نمایش در تلفن‌های همراه است ، بدین معنا که کاربران سایت‌ شما تجربه ای یکسان از بازدید سایت شما از طریق کامپیوتر شخصی و تلفن همراه خود داشته باشند.

 

- مکان جغرافیایی

جالب است بدانید دو شبکه اجتماعی پرمخاطب فیس بوک و اینستاگرام ، امکان ارائه تبلیغات هدفمند به مشتریان براساس مکان جغرافیایی را دارند و آگهی‌های تبلیغاتی‌ شما را در منطقه‌ جغرافیایی بازار هدف شما از طریق تلفن همراه یا وبسایت به مخاطبان ارائه می‌کنند.

- سئو

رتبه بندی مناسب در موتورهای جستجو نیازمند تولید و انتشار محتوا و اطلاعات براساس قوانین و مقررات موتورهای جستجو است. همچنین تولید محتوا مهمترین بخش برای حفظ رتبه در موتورهای جستجو و فضای دیجیتال می‌باشد. بسیاری از کاربران در هنگام جستجو تنها به نتایج حاصل در صفحه اول بسنده می‌کنند و بندرت به صفحات بعدی رجوع می‌کنند . بهمین دلیل محتوایی که با کیفیت براساس نیاز کاربران موتورهای جستجو و با رعایت سئو محلی و سئو استاندارد تولید و انتشار شود، اهمیت بالایی دارد.

 

- محتوای ویدئویی

میانگین محتوای ویدئوئی تماشا شده در یوتیوپ ۲۵/۳ میلیارد ساعت در هرماه گزارش شده است.
این آمار نشان می دهد تولید محتوایی از این دست باید در اولویت بندی بازاریابی دیجیتال شما قرار گیرد.
شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوپ، آپارات، فیس‌بوک و اینستاگرام می‌توانند بجهت معرفی و افزایش آگاهی از برند شما و ایجاد مشتریان بالقوه موثر باشند. توجه داشته باشید که زمان تولید ویدئوها، توجه به چگونگی و محل انتشارشان اهمیت بالایی دارد. بعنوان مثال قبلا ویدئوهایی که بصورت افقی فیلمبرداری شده بود بر روی اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گرفت ولی اخیرا با افزایش محبوبیت “‌استوری” در اینگونه پلتفروم‌ها ، فیلم‌برداری عمودی ویدئوها متداول شده است.

 


- بازاریابی نفوذگر (تاثیرگذار)

افزایش بازاریابی نفوذگر در سال ۲۰۱۸ که توسط اینفلوئنسرها و یا افراد مشهور و دارای محبوبیت انجام می‌شود، روشی از بازاریابی‌ست که با اجرای صحیح می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی درک عمومی جامعه از کسب و کار و یا محصولات‌تان گذارد. در این نوع بازاریابی از محتوا بعنوان پادشاه یاد می‌شود که نویدبخش وفاداری برند و افزایش تبادل اطلاعات بر روی شبکه‌های اجتماعی و در نتیجه تقویت فروش است.

 نکاتی برای شناسائی و برنامه‌ریزی بازاریابی دیجیتال و تدوین یک کمپین بازاریابی:

1- انتخاب شبکه اجتماعی

حضور فعال در تمامی شبکه های اجتماعی تصور اشتباه رایج اکثر مدیران است.در صورتی که با بررسی دقیق و هوشمندانه متخصصین این حوزه باید شبکه های اجتماعی مناسب برای کسب و کار ها رصد شود و نهایتا بهترین آنها را گلچین کرده و با استفاده از محتوای مناسب، بهترین نتیجه را حاصل نمود.


2- روندهای اجتماعی و جستجو
وقت طلاست...
ارائه محتوا در زمان مناسب به مخاطبان تاثیر بسزایی در بهبود روابط شما با آنها دارد.
زیرا انتشار محتوا در زمان نامناسب بمعنی نرسیدن پیام به مخاطب هدف و در واقع سوخت شدن محتوای شما می باشد. بهمین دلیل به روز بودن در روند اجتماعی و جستجو به شما در ارائه محتوای مناسب به مخاطب مد نظر کمک می کند.

3- تقویم محتوایی
یکی دیگر از اشتباهات رایج مدیران، انتشار محتوا بدون زمان‌بندی و برنامه‌ ریزی مناسب در فضای مجازیست. ممکن است برحسب شانس ، محتوای شما بازخورد خوبی بگیرد اما در بلندمدت ، بدون برنامه ریزی صحیح در این زمینه با شکست روبرو خواهید شد.این در حالیست که طراحی دقیق یک تقویم محتوایی نتایج دلخواه و متمرکز را بوجود می‌آورد. یک تقویم محتوایی دقیق، تصویری شفاف از استراتژی محتوایی شما فراهم و به ایجاد جریانی دائمی و مداوم برای ساخت برندتان کمک می‌کند.

4- تاثیرگذاری قابل اعتماد

در بازاریابی نفوذگر، اعتبار و صحت اطلاعات و محتوااهمیت بالایی دارد. در این نوع بازاریابی به یک نفوذگر (اینفلوئنسر) اجازه داده می‌شود تا جایی که انتشار اطلاعات محصول و یا کسب و کارتان آزاد است با ارائه محتوای دقیق و صحیح ، اعتماد مخاطبان را جلب نماید.
در این راستا افراد خبره و قابل اعتماد با درک آنچه مدنظر صاحبان کسب و کار است، به معرفی محتوای آنها می پردازند.
در اینجا شما باید به افراد قابل اعتماد آزادی عمل دهید که تا جائیکه به صحت اطلاعات خدشه‌ای وارد نشود ، برای شما محتوای مناسب تولید کنند.

مهرارقام رایانه با هدف ترویج فرهنگ استفاده از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارهای کوچک و استفاده صحیح از منابع مالی شما جهت هدفمند نمودن فعالیتهای بازاریابی‌تان و ایجاد رونق اقتصادی برای بنگاههای اقتصادی، ضمن انتشار مطالب و محتواهای مختلف متنی، صوتی و ویدئوئی آماده ارائه مشاوره دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها می‌باشد.

 

 

 

خواندن 1421 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا