۱۵ نکته دیجیتال مارکتینگ برای شرکت‌های تازه تاسیس و نوپا  که می‌خواهند برندشان شناخته شود

۱۵ نکته دیجیتال مارکتینگ برای شرکت‌های تازه تاسیس و نوپا که می‌خواهند برندشان شناخته شود


با مقرون‌ به صرفه‌تر شدن و دسترسی آسان‌تر به دیجیتال مارکتینگ در جوامع امروزی، فعالان اقتصادی و شرکت‌های تجاری بسیاری با رویکرد دستیابی به مشتریان بیشتر در اقصی نقاط جهان به عرصه دیجیتال مارکتینگ وارد می‌شوند. کسب و کار شما مانند بسیاری از کسب و کارها نیز می‌تواند از مزایای دیجیتال مارکتینگ بهره‌مند شده و توسعه آن تضمین شود، به شرط آنکه با تمرکز بر تامین نیازهای مخاطبان نسبت به برنامه‌ریزی دقیق جهت استفاده از دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید.
با استفاده از رویکردهایی مانند تولید محتوای ویديوئی، صوتی و متنی، شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات تلفن همراه می‌توانید به معرفی بهتر کسب و کارتان کمک نموده و نام تجاری خود را بسازید، همچنین در موتورهای جستجو از جمله گوگل به رتبه خوبی با کمترین هزینه و کوتاه‌ترین زمان ممکن دست یابید. حال سوال اساسی این است که به عنوان یک کسب و کار تازه تاسیس می‌بایست تلاش‌هایتان را کجا متمرکز کنید، بدون آنکه غرق شوید؟
شرکت مهرارقام رایانه بعنوان یک آژانس بازاریابی اینترنتی ۱۵ نکته از دیجیتال مارکتینگ را که می‌تواند برای ساخت نام و نشان تجاری شرکت‌های تازه تاسیس مفید باشد منتشر نموده که در زیر ارائه می‌شود:


1- خلاقیت در استراتژی ارتباطات


اگر به داشتن محصولی خوب و با کیفیت اطمینان دارید تا آنجا که ممکن است به ایجاد و توسعه استراتژی ارتباطی‌تان با مخاطبان تمرکز کنید، مسلما برای استفاده از شبکه های اجتماعی جهت ایجاد ارتباط دو سویه با مشتریان و معرفی نام و نشان تجاری‌تان با موانع کمتری روبرو خواهید بود ولی بخاطر داشته باشید رقابت در این عرصه بسیار زیاد و فشرده است. اختصاص زمان مناسب برای ایجاد یک استراتژی ارتباطی خلاق، نوآورانه و متفاوت به شما این امکان را می‌دهد تا میزان دسترسی به برندتان و افزایش شناخت مخاطبانتان از نام تجاری شما با هزینه کمتر به انجام برسد.


2- تمرکز بر روی هریک از عوامل راهبردی‌تان


امروزه برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ و فضای مجازی جهت معرفی نام و نشان تجاری‌تان و ورود به بازار مانع کمتری وجود دارد ولی توجه داشته باشید که هیاهوی ایجاد شده توسط سایر کسب و کارها در فضای مجازی نیز بسیار زیاد است. بهمین دلیل برند‌هایی که منابع مالی زیادی برای ایجاد هیاهو و تبلیغات در فضای مجازی ندارند میبایست بر روی پیام خود به مخاطبان و کانال‌های ارسال پیام تمرکز کنند.


3- تمرکز بر خلق محتوای یکتا یا منحصربفرد

یکی از مهمترین مواردی که یک شرکت تازه تاسیس و نوپا برای حضور در فضای مجازی جهت معرفی نام و نشان تجاری خود می‌تواند استفاده نماید، خلق محتوای دیجیتال منحصربفرد است. تولید محتوای دیجیتال مانند ویدئو، عکس، اینفوگرافیک، موشن گرافیک، مقاله، یادداشت، متن و صدا برای معرفی محصول و خدمات جهت انتشار در شبکه های اجتماعی، وبلاگ و سایت، راهی مقرون به صرفه برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌سازد تا با خریداران‌شان ارتباط برقرار کنند. این نکته حائز اهمیت است که تولید محتوای منحصربفرد و ارزشمند نیازمند اختصاص زمانی مناسب می‌باشد، بنابراین برای رسیدن به نتیجه دلخواه و مورد نظر فرصت را از دست ندهید و زود شروع کنید.

4- شناسائی مخاطب


در رقابت‌های تجاری جهت جذب مخاطب بیشتر از طریق تبلیغات اگر پولدار نیستید هرگز نمی‌توانید تند حرکت کنید ولی می‌توانید با مخاطبین خود هوشمندانه رفتار نمائید. در ابتدا نیاز مخاطبان را شناسائی نموده و درک کنید که چقدر برای محصولات شما ارزش قائلند. به این ترتیب شما به سرعت به یک برند بزرگ برای جامعۀ مخاطبی کوچک تبدیل خواهید شد که شروع خوبی برای توسعه کسب و کارتان خواهد بود.

5- تکیه بر تبلیغ مثبت دهان به دهان


بسیاری از شرکت‌های تازه تاسیس و نوپا برای فروش محصول و دریافت نظرات مشتریان عجله دارند که این موضوع تنها باعث کاهش کیفیت محصول تولیدی‌شان می‌شود و در نهایت بازخورد منفی از سوی مردم را به دنبال خواهد داشت. در صورتیکه تولید و عرضه محصول با کیفیت و مفید برای جامعه، موجب ایجاد رضایتمندی مشتریان می‌شود و حاصل آن صحبت مردم با یکدیگر درباره مزایای و فواید آن محصول بوده که نتیجه نهایی آن بهره‌مندی شما از تبلیغ شگفت‌انگیز دهان به دهان است. مشتریان راضی شما با حداقل هزینه بازاریابی خوبی برایتان انجام می دهند.


6- یافتن نقطۀ تماس بین سئو و روابط عمومی


شرکت‌های تازه تاسیس و نوپا با تولید و انتشار مطالب ارزشمند در وب‌سایت‌ها و نشریاتی که گروه کوچکی از مخاطبان را تحت پوشش اطلاع‌رسانی خود دارند، باعث ایجاد بخش روابط عمومی کسب و کارشان می‌شوند. همچنین با ایجاد لینک از بخش‌هایی از آن مطالب منتشره به وب‌سایت‌شان و استمرار انجام این کار متوجه خواهند شد که نقطۀ تماس بین روابط عمومی وبهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) را پیدا کردند و حاصل آن شناخت نام و نشان تجارت‌‌شان توسط مردم و ایجاد ترافیک آنلاین برای سایت‌شان است.

7- ایجاد زیرساختی برای آموختن و رشد


برای هدفمند نمودن و استفاده حداکثری از بودجه محدود تبلیغاتی، کسب و کارهای نوپا باید بر روی ابزارها و کانال‌هایی مانند موتورهای جستجو یا شبکه‌های اجتماعی متمرکز شوند که به راحتی به اهداف سهل الوصول دست یابند و از صرف پول برای مخاطب نامناسب جلوگیری کنند. مطالعه، اموختن رویه‌ها و شناسائی این تاکتیک‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا زیرساخت‌هایشان را طوری پایه‌ریزی کنند که به سرعت راهبرد بازاریابی خود را برای نتایج بهتر تغییر داده و در نهایت رشد کنند.


8- آمیختن ابزارهای فناورانه نوین با داده‌های موجود


شرکت‌های نوپا می‌توانند اطلاعات موجودشان را از طریق ارسال ایمیل، انتشار در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغ در موتورهای جستجو برای دستیابی به مخاطبین جدید استفاده کنند. MailChimp، Google AdWords و Facebook Ads ابزارهای ارزانی هستند که شرکت‌های نوپا می‌توانند از آنها برای جذب مخاطبان استفاده کنند. تهیه مقاله، یادداشت، گزارش و تجزیه و تحلیل اطلاعات، کلیدهای مناسب برای رسیدن به مخاطبان ارزشمند است.


9- اهمیت برنامه ریزی برای شبکه‌های اجتماعی


دسترسی بهتر به پلتفرم‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی رقابت با شرکت‌های بزرگتر را بر سر سهم مساوی از بازار آسانتر نموده است. بهمین دلیل برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری بر روی شبکه‌های اجتماعی دارای مزیت است و صاحبان کسب و کار کوچک نیاز دارند تا شبکه اجتماعی و جایگاه دیجیتالشان را به دقت انتخاب کنند.


10- ایجاد یک برنامه بازاریابی ارجاعی


به عنوان اولین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ، هر شرکت تازه تاسیس باید در یک برنامه بازاریابی ارجاعی سرمایه‌گذاری کند. شما برای به دست آوردن مشتریانی که عاشق محصول شما هستند سخت تلاش می‌کنید، بنابراین ترتیبی دهید تعریف از شما برای دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی آسان شود.بهمین دلیل، شرکت‌های نوپا باید به دنبال شناسایی مشتریانی باشند که در جامعه تأثیرگذارند سپس باید آنها را برای ساخت نام و نشان تجاری‌شان فعال کنند.


11- مقاوم بودن


ساخت یک نام و نشان جدید نیازمند مقاومت، پایداری و صبر و حوصله بهمراه یک برنامه زمانبندی دقیق برای تولید محتوا می‌باشد. مشتریان یا بازدیدکنندگان جدید را با پیام‌ها یا پیشنهادات بدون برنامه گیج نکنید. ازآنجائیکه مخاطبان در آینده طرفدار یا دنبال‌کننده کسب و کارتان خواهند بود و با برند و محتوای‌تان ارتباط برقرار می کنند، اطمینان حاصل کنید که براساس یک برنامه زمانبندی منسجم مطالب جدید تولید و منتشر خواهد شد ، بدین صورت مطمئن باشید که این دنبال‌کنندگان هرگز کسب و کارتان را فراموش نخواهند کرد.

12- هدف‌گذاری، شستشو و تکرار


شرکتهای تازه تاسیس و نوپا باید در مورد مخاطبان مطلوبشان به صورت کاملأ شفاف عمل کنند و سپس آن مخاطبان را از طریق پخش آگهی در شبکه‌های اجتماعی هدف قرار دهند. این کار هزینه کمتری دارد و اجازه می دهد تا سطحی باورنکردنی از تقسیم‌بندی گرانشی به وجود آید. این کار به شرکت‌های نوپا که پول کافی برای تبلغات تجاری ندارند اجازه می دهد تا به آرامی بازار را بررسی کنند؛ ببینند چه چیزی درست است و سپس در چنین کارزار سختی که در آن شاهد اصطحکاک هستند سرمایه‌گذاری کنند.


13- خود تبلیغی


به عنوان یک شرکت نوپا، قادر به خرید رسانه‌های تاثیرگذار برای انجام تبلیغات نیستید، پس بهترین گزینه برای شما این است که تا آنجا که ممکن خواهد بود با همکاری در تولید چندین ویدئو، مقاله و پست توسط مخاطبان شناخته شوید و از شهرت دیگران استفاده کنید. کمک به موفقیت آنها و قانون متقابل، از شما مراقبت خواهد کرد.


14- هدفمندی


دیجیتال مارکتینگ می تواند برای کسب و کارهای جدید که درجستجوی مخاطبینی هستند که برندهای بزرگ نیز آنها را دنبال می‌کنند تهدید باشد. برای جلوگیری از افزایش هزینه‌ها شما می‌بایست بسیار هدفمند باشید. اگرآنلاین می فروشید و می خواهید در موتورهای جستجو تبلیغ کنید، کلمات کلیدی خاص و طولانی را بیش از آنهایی که فراگیرترند، هدف قرار دهید چون کلمات کلیدی فراگیرتر بسیار گران‌تر هستند و برندهای بزرگ روی این نوع کلمات کلیدی بیشتر هزینه می‌کنند.


15- زمانبندی صحیح


برای یک شرکت نوپا، جذب مخاطب در زمان مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. پیشنهاد راهبردی تیم دیجیتال مهرارقام رایانه آغاز فروش محصول بر اساس بازاریابی تاثیرگذار است. در صورت امکان، احساسات مشتری را برای محصول برانگیزید. از تاکتیک‌های بازاریابی محتوایی برای ایجاد پایگاه قوی و پرشور در میان مشتریان استفاده کنید.
مهرارقام رایانه بعنوان مجموعه‌ای فعال در زمینه فناوری اطلاعات با تولید و انتشار مطالب آموزنده و مفید برای کسب و کارها سعی دارد مشاوری امین در توسعه فعالیت‌های بازاریابی شرکتهای کوچک و متوسط باشد، چون واقف هستیم رشد مهرارقام رایانه از طریق رشد و توسعه بنگاههای اقتصادی حاصل خواهد شد.

خواندن 793 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا