سه توصیه برای ایجاد روابط تجاری قدرتمند

هر کارآفرینی در آرزوی ساختن یک تجارت موفق است که باعث شهرت و ثروت او شود.

یکی از سریعترین مسیرها برای رسیدن به همه این اهداف از طریق ایجاد روابط تجاری قدرتمند است. این روبط می­تواند شریک تجاری مستقیم یا مشاوران و یا مشارکت­های تجاری استراتژیک باشد. پرسش این است که چگونه می توانید روابط تجاری قدرتمند و مناسب را پیدا کنید و آنها را به روابط تولیدی و سودآور تبدیل کنید؟

1-همیشه در حال معاشرت و تماس با دیگران باشید.

با افزایش کاربرد شبکه های اجتماعی، ارتباط با مردم آسان تر از گذشته است. رسانه های اجتماعی بستری مناسب برای ایجاد ارتباط هستند اما ایجاد روابط طولانی مدت بویژه با شخصی که دارای شبکه گسترده ای از مخاطبین است، بسیار چالش برانگیز است. پرسش این است که چگونه می­توانید خود را متمایز کنید تا بتوانید ارتباط عمیق تری با مخاطبین ایده آل برقرار کنید؟ متخصصین در این حوزه به کارآفرینان توصیه می­کنند که به صورت حضوری با افراد مرتبط با کسب و کار خود ارتباط داشته باشند.

2-روابط خود را بدون هیچ گونه انتظاری  گسترش دهید.

متأسفانه ، بیشتر افراد در درجه اول روی آنچه می توانند از یک ارتباط جدید بدست آورند، تمرکز می کنند و اغلب خیلی سریع آنچه را که می خواهند، از شخص مورد نظر درخواست می­کنند. در حالیکه اگر شما در ابتدا فقط به ارزش پیدا کردن یک ارتباط جدید فکر کنید و بر روی کسب منفعت از شخص مورد نظر تمرکز نکنید، باعث ایجاد اعتماد شده و پیوند طبیعی و موثر و شکل می­گیرد و روابط تجاری قدرتمند باعث رونق کسب و کار شما می شود.

3-درخواست کنید اما با روشی صحیح این کار را انجام دهید.

اگر به طور مناسب یک رابطه را شکل داده اید ، طبیعتاً وقتی فکر می ­کنید زمان مناسب است، می­توانید درخواست خود را مطرح کنید. توجه داشته باشید که چگونگی مطرح کردن درخواست به اندازه آنچه درخواست می کنید اهمیت دارد. بهتر است به جای اینکه مستقیماً در مورد مشارکت در یک پروژه درخواست کنید، به طرف مقابل این اجازه را دهید که او در ایجاد ارتباط کاری پیشقدم شود. به عنوان مثال ، زمانی را برای صحبت با شریک تجاری بالقوه خود تعیین کنید و سؤال خود را به این ترتیب بیان کنید: "آیا می توانم مشاوره شما را در مورد چیزی دریافت کنم؟ من به دنبال این هستم که در یک پروژه تجاری با شخصی شریک شوم و روابط تجاری قدرتمند و موثری را برای توسعه کسب و کار خود به وجود بیاورم، می خواستم ببینم شما کسی را می شناسید یا خیر." این استراتژی به شریک بالقوه شما این امکان را می دهد که اگر خود مایل است با شما همکاری کند یا شریک دیگری را به شما معرفی کند. اگر هیچیک از این اتفاق ها نیفتاد، می توانید بدون آسیب زدن به روابط، همچنان با یک شریک بالقوه در ارتباط باشید.

در پایان لازم است متذکر شویم که کیفیت روابط تجاری، موفقیت شرکت های تجاری را به همراه دارد و هر شرکت برای موفقیت، نیاز به روابطی سازنده و قوی دارد. بنابراین لازم است که برای برقراری روابط قدرتمند و کارامد، اصولی را رعایت کرد که پیشرفت هایی در زمینه کاری حاصل شود.

 

خواندن 85 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا