پیدا کردن رگ بیماران آسان شد!!

هموگلوبین موجود در خون، طیف مادون قرمز را جذب می کند؛ بنابراین رگ های خونی به راحتی توسط اسکنر مادون قرمز تشخیص داده می شوند.

هموگلوبین پروتئینی است که در گلبول های قرمز خون وجود دارد و مهمترین عملکرد آن انتقال اکسیژن از ریه به بافت ها و دی اکسید کربن از بافت ها به ریه است.

دستگاه رگ نما با استفاده از لامپ های فروسرخ، تصویری مجازی از شبکه های عروقی بیماران در زمان واقعی می سازد و در توضیحی دیگر این محصول تصویری از رگ های عروقی شخص را در اختیار پزشکان قرار می دهد که رگ مناسب را برای تزریق بیابند تا از هر گونه عوارض جانبی مانند خشک شدن رگ جلوگیری شود.

محصول رگ نما توسط مجموعه شرکت های پزشکی کریستی تولید شده است. شرکت تولید کننده می گوید- این دستگاه در ۱۰۰ درصد موارد انتخاب درست رگ را برای اولین بار انجام می دهد و در بیش از ۳۰ درصد از درمان های غیر ضروری پزشکی جلوگیری می کند.

طریقه استفاده از این دستگاه بسیار آسان است؛ این وسیله برای پزشکان و بیمارستان‌ها جهت انجام کارهای پزشکی ساخته شده است؛ معمولاً پرستارها یا پزشکان در تزریق به افراد مسن و کودکان دچار مشکلمی‌شوند اما با این وسیله عروق به خوبی شناسایی می‌شود.

پیدا کردن رگ بیماران، نه تنها بیماران را عصبی و مضطرب می کند، بلکه در مواردی می تواند چالش بزرگی حتی برای متخصصان باشد مخصوصا در زمانی که رگ بیمار به خوبی دیده نشود. در اینلحظه ها است که دستگاه می تواند بسیار مفید واقع شود و با نشان دادن تصویری از رگ بیمار، کار را ساده کند.

در آخرین خبرها شرکت پزشکی کریستی از آخرین مدل دستگاه های رگ نما رونمایی کرده است که نسبت به مدل های گذشته مزیت هایی دارد. یکی از این مزیت ها، قابلیت بررسی عروقی کلی بیمار از سر تا نوک پا بدون اینکه بیمار بخواهد در جایی ثابت بایستد است.

مزیت دیگر این سری جدید رگ نماها، تغییر رنگ و اندازه نمایش صفحه فروسرخ است که پرستار می تواند در شرایط محیطی متفاوت و با توجه به نور محیط، نور دستگاه و حتی اندازه صفحه را به گونه ای تنظیم کند تا بهترین تصویر حاصل شود.

دکترها و پرستارها می توانند خون را به کمک این دستگاه تا عمق ۱۵ میلی متری ببیند این درحالی است که اکثر رگ های مربوطه به تزریقات در فاصله ۱۰ میلی متری پوست قرار دارند. همچنین این دستگاه به پزشکان این اختیار را می دهد تا رگ های وریدی و پمپ شدن خون داخل رگ را ببینند. که این مزیت به بهبود دسترسی به رگ های عروقی کمک می کند.

دستگاه رگ نما با دو سیستم برق شهری و باتری های لیتیومی کار می کند که این باتری ها تا ۲ ساعت بدون توقف کار می کنند.

خواندن 2002 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا