راه اندازى كسب و كار اينترنتى

تحول در دنياى امروز با فناورى اطلاعات شتاب بيشترى يافته و ديدگاههاى جوامع بشرى به توسعه را نيز تغيير داده است همچنين جوانان و علاقمندان به ايده پردازى را برآن داشته كه اين فرصت را مغتنم شمرده و از اين فناورى بعنوان ابزارى كارآمد براى نمايش توانمندى و تبديل ايده شان به يك كسب و كار استفاده كنند.

توسعه کسب و کار

 


كسب و كارهايى كه بعضا" موفق بوده و علاوه بر توليد ثروت، اشتغال و رفع نيازهاى جامعه به انگيزه اى مناسب جهت إيجاد كسب و كارهاى نوين تبديل شده است و خيل عظيمى از جويندگان كار را با ايده هاى متفاوت به دنياى فناورى جذب نموده به اميد انكه بتوانند در مسير موفقيت گام بردارند. حال پرسش اساسى اينست كه جوانان مسير مطالعه شده اى را براى آغاز يك كسب و كار اينترنتى برگزيندند و يا كشور زيرساختها و تدابير لازم براى تسهيل كسب و كارهاى نوين را مهيا ساخته است.

با گذر از اين مقدمه به چگونگى راه اندازى يك كسب و كار اينترنتى پرداخته خواهد شد كه شايد بتوان به جوانان قبل از هر گونه اقدامى كه موجب شكست شود حتى المقدور مسير روشن ترى ارائه كرد.

تحقيق و مطالعه

مطالعه دقيق در خصوص وضعيت بازار، شناخت رقبا، بررسى كيفيت محصولات يا خدمات موجود در بازار و همچنين شناسائى نيازهاى جامعه قبل از توليد محصول يا ارائه خدمت چشم انداز مناسبى براى افزايش موفقيت و جلوگيرى از شكست احتمالى بوجود مى آورد. كسب و كارهايى كه قبل از هرگونه تحقيقات اوليه محصولى را توليد و به بازارعرضه مى كنند، قدرت رقابت با رقبا را نداشته و شانس موفقيتشان بشدت كاهش مى يابد.

نقشه راه

در صورتيكه شبيه يك مشترى به محصول يا خدمت فكر كنيد و به دقت سوالات را پاسخ دهيد ميتوانيد به نكات اوليه براى تدوين يك نقشه راه جهت بازاريابى دست يابيد كه براساس آن مسير فروش مشخص مى شود. تدوين شعاربراى نمايش خط مشى كسب و كار، خدمات پس از فروش، گارانتى، توليد محتوا براى معرفى بهتر محصول يا خدمت و تخفيف مناسب ابزارهايست كه باعث إيجاد انگيزه در مخاطب شده و او را به يك خريدار تبديل خواهد نمود. نقشه راه بازاريابى و فروش تضمين كننده افزايش كمى و كيفى توليد و در نتيجه ربودن گوى سبقت از رقبا مى شود.

وبسايت و توليد محتوا

تولید محتوا در سایتدر دنياى فناورانه امروزى، مردم براى دستيابى به اطلاعات علمى، فرهنگى، اجتماعى، تاريخى، مذهبى، گردشگرى و تجارى به فضاى مجازى مراجعه و بيشترين زمان روزانه خود را در اينترنت سپرى مى كنند از اينرو طراحى و پياده سازى وبسايت با گرافيك زيبا، فونت هاى مناسب، كاربرى ساده با محتواى تخصصى و با ارزش از ملزومات يك كسب و كار محسوب مى شود.
يك وبسايت با انتشار محتواى تخصصى در قالبهاى گوناگون ويدئو، متن، صدا، انيميشن و تصوير كه براى مخاطب ارزشمند و مفيد باشد مى تواند بعنوان يك سايت مرجع در فضاى مجازى مطرح و توسط موتورهاى جستجو شناسائى و رتبه بندى شود. اين امر در نهايت باعث ميشود ترافيكى از بازديدكننده براى وبسايت ايجاد و در صورتيكه مسير دسترسى نيز ساده باشد يك ارتباط مادام العمر با مخاطب بوجود آيد. سرمايه اصلى و با ارزش يك كسب و كار مخاطب آنست بهمين دليل سعى كنيد با ايجاد ارتباط دو سويه از نظرات و پيشنهادات كاربران مطلع و براساس آن اطلاعات وبسايت تان را بصورت منظم به روز رسانى نمايد.
انتشار محتوا و اطلاعات وبسايت در شبكه هاى اجتماعى يا از طريق ارسال ايميل باعث هدايت مخاطب به سوى سايت تان خواهد شد كه اين امر فرصتى براى معرفى محصولات و خدماتتان از يكسو و تبديل يك مخاطب به مشترى از سوى ديگر مى شود.


مشترى مدارى

مشتری مداریبا راه اندازى باشگاه مشتريان علاوه بر ارائه خدمات پشتيبانى مناسب استراتژى تبديل هر مشترى وفادار به مشترى وفادارتر و با ارزش را دنبال كنيد. تسهيلات و خدماتى را در باشگاه ارائه كنيد كه مبلغان تبليغاتيتان در بازار باشند، به مشتريانتان بابت وفاداريشان امتياز دهيد و با ارسال كوپن هاى تخفيف مراتب قدردانى كسب و كارتان را اعلام نمائيد

در شرايط كنونى كشور كه چرخهاى اقتصادى به سختى حركت مى كند و بيكارى روز به روز افزايش مى يابد، استفاده بهينه از منابع و پتانسيلهاى موجود تنها راه برون رفت از فضاى بد اقتصادى است و با قاطعيت ميتوان عنوان كرد كه فناورى اطلاعات تك مسير افزايش بهره ورى در جامعه مى باشد. البته فناورى اطلاعات زمانى حلال مشكلات خواهد بود كه جاده اى هموار پيش رو داشته باشد و با قوانين دست و پا گير مسيرش مسدود نشود. شايان ذكر است اين امر نيز با مطالعه و بررسى عملكرد كشورهاى پيشرو ميسر خواهد شد.
تدوين برنامه هاى حمايتى، تسهيل فرايندهاى تأسيس كسب و كارهاى نوين و حذف مجوزها و قوانين و مقرارت زائد، همچنين ايجاد فضاى سالم رقابت با معرفى فرصتهاى مناسب اقتصادى براى جوانان و متخصصان، فناورى اطلاعات فضايى را بوجود مى آورد كه تغييرات بنيادى در روشهاى سنتى كسب و كار ايجاد كند.

خواندن 603 دفعه

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا