توصیه های کلیدی آغاز کسب و کار

آمارها نشان مي دهد که از هر ۱۰ کسب و کار جدید ۹ تا به شکست منجر مي شود. به همین دلیل قبل از شروع یه کسب و کار می بایست به نکات ساده زیر توجه ویژه داشته باشیم.


تیم نادرست


افرادی که به طرح کسب و کار علاقه ای نداشته باشند، جایی در تیم شما ندارند. اگر افراد درستی را برای کارتان استخدام کنید کارتان پیش می رود. پس تیمی که بتواند نیازهای کار را برآورده کند و اهداف آن را به واقعیت برساند از ضروریات است.

برآورده نشدن نیازهای بازار


احتمالا این بزرگ ترین اشتباهی است که باعث شکست استارتاپ ها می شود. چرخ کسب و کار با برآورده کردن نیاز بازار می چرخد. اگر كسب وكاري نتواند به این مهم بپردازد قطعا شکست می خورد.

فقدان طرح کسب و کار منسجم


امروزه یاد گرفتن برنامه نویسی، توسعه نرم افزار، طراحی وب، پویانمایی، دیجیتالی کردن کیف پول و ... کار سختی نیست. اما نوشتن طرح کسب و کار هنوز هم کار مشکلی برای کارآفرینان است و اغلب همین نیز دلیل شکست شان می شود.
كسب وكارهايي که دوراندیشی نکنند وهمه جوانب کار مانند مشتری، هزینه ها، درآمدها و ... را در نظر نگیرند خیلی دوام نمی آورند.

پول کم آوردن


یک کارآفرین باید برای پولی که دارد به شکلی برنامه ریزی کند که مقداری از آن پس انداز شود. اگر از پس اندازتان برای کار استفاده می کنید بدانید که خیلی دوام نخواهید آورد.

رقابت را نادیده گرفتن


در ابتدای کار گفته می شود بر برآورده کردن نیاز مشتری و کسب و کار خود متمرکز شويد.اما با نادیده گرفتن رقبا ممکن است خیلی زود شکست بخوريد

بازاریابی ضعیف


یکی از دلایل اصلی شکست این است که با این که برنامه نویسی و طراحی وب را به خوبی بلد هستيد اما بازاریابی کار مشکلی برای شماست. طرح بازاریابی دقیق و استراتژی های آن می تواند کسب و کار شما را رونق بخشد.

ورود زود هنگام به بازار


این دلیل، معمولا باعث شکست استارتاپ های تکنولوژی است. این استارتاپ ها ایده ی خوبی دارند اما قبل از اینکه مردم به محصول یا خدمت احساس نیاز کنند وارد بازار می شوند از این رو با شکست مواجه می شوند.

عدم شناخت خود


اکثرا فکر می کنند با داشتن یک ایده می توانند کار را شروع کنند. درحالیکه زمانی موفق می شوید که نقاط ضعف و قوت تان را به خوبی بدانید. برخی برای کارآفرینی ساخته نشدند، مقاوم نیستند یا درک درستی از سختی های کار ندارند از این رو با اولین چالش از کار بیرون می روند.

پاسخگو نبودن


پاسخ ندادن به مشتری و عدم رسیدگی به شکایاتش می تواند منجر به شکست فرد شود.

نداشتن راهنما


بهترین راهنما را برای شرکت خود پیدا کنید. کسی که این راه را رفته بهتر می تواند دست شما را گرفته و از پستی ها و بلندی ها بگذراند.
از شکست ها درس بگیرید و در کارتان پیشرفت کنید. چه عاقلانه است که به جای درس گرفتن از شکست های خود، از شکست های دیگران عبرت بگیرید.

خواندن 1039 دفعه
برچسب‌ها

فرم

تماس

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

ایمیل: info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

بالا